Czy posiadacie licencje do fotografowania w kościele?

Tak, posiadamy legitymację fotografa i kamerzysty wydaną przez Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie upoważniającą do fotografowania i filmowania w czasie uroczystości liturgicznych.

Jak wyglądacie podczas realizacji zlecenia?

Cały nasz zespół ubiera się profesjonalnie, w stroju odpowiednim do charakteru uroczystości. Nie przychodzimy w jeansach, tshirtach i trampkach. Państwo Młodzi mogą się spodziewać że na ich uroczystość przyjdziemy w pełnym, profesjonalnym galowym stroju. Panowie w garniturach, panie w garsonkach. Ubiór jest w stonowanych barwach, tak aby nie rzucać się w oczy.

Czy podczas pracy pijecie alkohol?

Nie. W żadnym momencie naszej pracy nie spożywamy alkoholu. Dotyczy to zarówno dnia ślubu, reportażu jak i każdego innego zlecenia. Jesteśmy w pracy, a jak wiecie kodeks pracy zabrania spożywania alkoholu podczas pracy.

Ile zdjęć otrzymam z realizacji zlecenia

Nie umawiamy się na konkretną liczbę zdjęć. Oddajemy wszystkie zdjęcia które naszym zdaniem nadają się do pokazania. Oczywiście ilość zdjęć będzie zależała od typu zlecenia – inną liczbę otrzymacie z sesji narzeczeńskiej, a inną z pełnej realizacji ślubnej do oczepin. Oczywiście możemy ustalić liczbę minimalną która będzie dla Was zadowalająca. Ślub od przygotowań do oczepin wraz z sesją plenerową innego dnia spokojnie przewyższa ilość 300 gotowych i obrobionych klatek.

 Kiedy możemy wykonać sesję plenerową

O terminie zadecydujemy wspólnie bliżej terminu Waszego ślubu. W zależności od pakietu będzie to dzień wesela, lub inny termin. Zależy nam na tym, aby sesja była w miarę blisko terminu ślubu. Ślub to emocje, a im dalej tym mniej z tych emocji pozostanie.

Jakiego sprzętu używasz do fotografii i wideofilmowania?

Fotografuję aparatem pełnoklatkowym z jasnymi obiektywami. Moje ulubione szkła to jasny stały obiektyw 50mm, oraz jasny obiektyw zoom 70-200 Oczywiście wszystko zależy od samego typu zlecenia. Dostosowujemy się do miejsca, i oczekiwań tak, aby dobrać odpowiedni obiektyw do danej fotografii, jej stylu i okazji.

Co jesli aparat lub obiektyw się zepsuje?

Zawsze mam ze sobą zapasowy aparat i obiektyw do niego. Spokojnie, jestem profesjonalistą i nie mógłbym pozwolić sobie na tego typu wpadkę jak awaria jedynego aparatu.

Czy możemy swobodnie wywoływać, drukować i umieszczać zdjęcia w sieci? 

Oczywiście. Za zakończenie zlecenia otrzymacie ode mnie materiał w formie cyfrowej w dwóch formach – jedną bez znaków wodnych w formie pozwalającej na swobodny wydruk i wywołanie. Drugi taki sam zestaw zdjęć będzie przygotowany do udostępniania w sieci.

„Które z moich zdjęć jest moim ulubionym? To, które zrobię jutro.”

 

Imogen Cunningham

Kiedy dostaniemy komplet zdjęć i video?

Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju materiały będziemy Wam przekazywać. Najkrócej będziecie czekać na galerię online ze zdjęciami ze ślubu. Dłużej trwa oczekiwanie na foto książki, a najdłużej obróbka sesji łączonych ? fotoreportażu ślubnego i sesji portretowej z foto książkami, odbitkami, obrazami oraz video.

Najczęściej będzie 14 dni po zleceniu. Nigdy nie zdażyło się aby Państwo Młodzi czekali dużej niż 30 dni.

Jak rezerwujemy termin i ile wynosi zaliczka?

Podstawą rezerwacji terminu jest umowa która podpiszemy. Prowadzę działalność gospodarczą. Zaliczka jest przysłowiowa.

Co z prawami autorskimi?

To Wy decydujecie czy zechcecie wyrazić zgodę na udostępnienie wizerunku. Nie wstawimy Waszych zdjęć do sieci bez Waszej zgody. Mówi o tym jeden z punktów w naszej umowie.

Czy osoba z która będziemy rozmawiać jest osobą wykonującą zdjęcia?

Tak. Spotykacie się ze mną i to ja będę Waszym fotografem, oraz zajmuje się obróbką tych zdjęć.

W jakiej formie otrzymam zdjęcia?

Wszystko zależy od tego na jakiej formie najbardziej CI zależy. W standardzie jest to galeria online, płyta dvd, fotoksiążka. Oczywiście możemy je dla Ciebie także wywołać. Skontaktuj się z nami, a dostosujemy naszą ofertę do Twoich potrzeb.

Jak obrabiasz zdjęcia?

Zdjęcia wykonuje w formacie RAW, który pozwala na zachowanie najwyższej wierności odwzorowania obrazu oferowanej przez aparat. Zdjęcia te zostają przeze mnie ‚wywołane’ to formatu jpg który możecie swobodnie odtworzyć na Waszym komputerze.

Czy mogę zobaczyć pełny album z realizacji?

Oczywiście. Zawsze zabieramy materiały takie jak płyty DVD i albumy na nasze spotkanie.

Kiedy fotografuję, to otwartym okiem patrzę na świat,
a zamkniętym spoglądam w głąb siebie
.

 

Henri Cartier-Bresson”

Czy zdjęcia beda gdzie publikowane?

Jeśli nam na to pozwolicie, to z dumą pokażemy Was na naszej stronie lub facebooku. Oczywiście nie zrobimy tego baz Waszej zgody. W ramach samego zlecenia otrzymacie dostęp do galerii online dostępnej dla posiadających link.

Czy podpisujemy umowę?

Oczywiście. Nie wyobrażamy sobie żeby mogłoby być inaczej. Na koniec otrzymacie także fakturę.

Czy doliczacie do ceny koszty dojazdu i ewentualny koszt noclegu?

Wszystko zależy od odległości na jaką mamy dojechać. Przyjmujemy że 100km jest w granicach naszej pracy. Oczywiście nie będziemy też wymagać pokrycie kosztów gdy będzie to 103km. Jeśli jednak naszą fotografię zakończymy o 1 w nocy a będzie to 600km od domu to poprosimy Was o pokrycie kosztów dojazdu i noclegu.

W przypadku wyjazdów zagranicznych w ramach podróży szytych na miarę za całość odpowiada nasz partner.

Ile będzie trwał plener?

Zazwyczaj plener w innym dniu niż ślub trwa około 4 godzin. Nie mamy problemu z tym żeby odwiedzić kilka miejsc.

Jakie są godziny pracy podczas wesela?

Wszystko zależy od zakresu zlecenia. Jeśli w grę wchodzą przygotowania to zapewne zaczniemy w okolicach południa. Pracuje najczęściej do około 1 w nocy / końca oczepin.

Jakie miejsca proponujesz na plener?

Postaram się wsłuchać w Wasze potrzeby, i postaram się pomóc tak abyśmy razem znaleźli dobre i ciekawe miejsce. Nie będę proponował Wam czegoś co nie leży kompletnie w ramach Waszego zainteresowania.

Na ślubie podchodzi do Was nasz gość z prośbą o zdjęcie, czy je wykonacie?

Oczywiście że tak. Nigdy nie odmawiamy nikomu z Waszych gości fotografii, lub zdjęcia grupowego.

NASZA OFERTA

Jeśli chcesz, abyśmy przygotowali dla Ciebie ofertę skontaktuj się z nami. Zapytaj o wolny termin.